Reklam Desteği

Yurt Dışı Tanıtım Faaliyetleri Desteği

     Reklam desteği ile ürünlerinin reklamını yaparak ihracat miktarını ve marka bilinirliğini artırmak istiyorsun.
     Bunun zamanı gelmişti zaten. Biz de sana destek olmak için buradayız ve Türkiye’de üretilen ürününü ihraç etmek istediğin ülkede tanıtmaya yönelik yapacağın harcamaların destekleniyor!

Bilmen Gerekenler

  • Adi şirket değilsen bu desteği almak için başka bir koşula ihtiyacın yok.
  • Tanıtım yapacağın ülkede Bakanlıkça desteklenen birim yoksa, markanın Türkiye`de tescilli olması ve tanıtım yapacağın ülkede en azından marka tescil başvurusunun yapılmış olması gerekiyor.

İhracat danışmanı, bu süreci yöneten ekibin şirket nezdinde görünen yüzüdür.

Bu Destekle Ne Kazanırsın?

     4 yıl süresince ve istenilen sayıda ülkede yapacağın katalog bastırma, sosyal medya, dergi, gazete, televizyon reklamları ve pop-up mağazacılık harcamaları için destek alabilirsin.

Yurt dışı birimi bulunan şirketler Türkiye’de üretilen ürünlerle ilgili olarak yurt dışında gerçekleştirilen reklam, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine ilişkin giderler; % 50 oranında ve yurt dışı birimin bulunduğu her bir ülke için yıllık en fazla 4.524.000 TL’ye kadar desteklenir.

Yurt dışı birimi bulunmayan ancak yurt içi marka tescil belgesi olan ve tanıtım yapacağı ülkede marka tescil belgesine sahip ya da marka tescil başvurusu yapmış şirketlerce Türkiye’de üretilen ürünlerle ilgili olarak yurt dışında gerçekleştirilen reklam, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine ilişkin giderler % 50 oranında ve yıllık en fazla 7.239.000 TL’ye kadar desteklenir.

Yurt dışı birimi bulunan şirketlerce, yurt dışı biriminin bulunmadığı ülkelerde Türkiye’de üretilen ürünlerle ilgili olarak yurt dışında gerçekleştirilen reklam, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine ilişkin giderler, yurt içi marka tescil belgesi bulunması ve tanıtım yapacağı ülkede marka tescil belgesine sahip olunması ya da marka tescili için başvurulmuş olması koşuluyla, % 50 oranında ve yıllık en fazla 4.524.000 TL’ye kadar desteklenir.

Yurt içi marka tescil belgesine sahip şirket ile yurt dışı tanıtım faaliyetini gerçekleştiren şirket arasında organik bağ olduğunda destek ödemesi yurt dışı ortaklık oranına göre hesaplanır.

 Tanıtım faaliyetleri kapsamında;

•Ulaşım, konaklama ile yemek giderleri,

•Tanıtım malzemelerinin nakliye bedelleri,

•Türkçe yapılan tanıtım harcamaları,

•Yurt içine yönelik tanıtım harcamaları,

•Yurtdışında Türkçe yayın yapan yayın organlarında yayınlanan tanıtım harcamaları desteklenmez.

Bu sayfayı paylaş

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Bilgilerinizi bırakın sizi arayalım veya çevrimiçi olarak iletişim formundan bir iş sorgusu gönderin.

“Danışmanlık sektöründeyken firmalara yansıtmanız gereken imajı bilirsiniz. Çevik ve etkili olmalısınız; Kobi Danışmanlık’a danışmak kobiler için en iyi yoldur.”

Yaşar MISTAK
Kurucu Yönetici, Kobi Danışmanı

Birinci Sınıf İş Planı Danışmanı mı arıyorsunuz?