Atatürk Bulvarı No:46/42

Çankaya/ANKARA

+90 312 230 0 852

Kobi Danışma Hattı

Pzt-Cum: 08:30-17:30

Çalışma Saatlerimiz

Fuar Desteği

YURTİÇİ FUARLAR HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER VE SIKÇA SORULAN SORULAR

Bildiğiniz gibi uluslararası ticaret ve sanayi fuarları tüm ihracatçılar için hem vitrin hem de pazar yeri görevini yaparlar. İlgili fuarlarda firmanız ürünlerini sergileyebilir, ilgilenenlere ayrıntılı bilgi verebilir, alıcılarla bağlantı kurabilir ve hatta içinde bulunduğu sektörü uluslararası boyutta tanıma fırsatı bulabilir. Fuarlarda sadece satış bağlantısı yapmakla kalmayıp, o piyasanın koşullarını yakından tanıma olanağı bularak, önemli rakipler hakkında da kıymetli bilgiler edinilebilir. Fuarının firmalar için birden çok işlevi olacağını ön düşünüyoruz bu işlevleri aşağıda maddeler halinde görebilirsiniz.

• Bayi ve dağıtıcı gibi ürünlerimizi sürekli şekilde alabilecek kişi veya kuruluşlarla aramızda bağlantı kurulmasına olanak sağlayabilir. Fuara ülke dışından da ziyaretçi geldiğinden, böyle bağlantıları birkaç ülke içinde kurabilmemize fırsat verecektir.

• Pazarı yakından tanımamıza olanak sağlayacak ve fiyatlar, ürünlerde aranan özellikler, dağıtım kanalları konusunda yerinde bilgi edinmemize olanak verecektir.

• Aynı şekilde rakipleri de yakından inceleme fırsatı yakalayıp, kuvvetli ve zayıf yönleri konusunda bilgi edinebileceğiz. Bir çatı altında önemli rakiplerin çoğu bulunacağından fiyatları, ambalaj şekilleri, ürün özellikleri, tahsilat ve finansman koşulları, sevk süreleri konularında bilgi edinebileceğiz.

• Ayrıca sadece rakiplerin neleri sattıklarını değil, nasıl sattıklarını da görebilir, ilettikleri reklam mesajları, fuarda uyguladıkları promosyonlar, başarılı standların özelliklerini yakından inceleyebiliriz.

• İlgili fuarda ziyaretçilere satışlar yapabileceğimiz gibi, ilerisi için önemli satış bağlantılarını da gerçekleştirebiliriz.

İhracat danışmanı, bu süreci yöneten ekibin şirket nezdinde görünen yüzüdür.

Bu Destekle Ne Kazanırsın?

Ticaret Bakanlığı tarafından, yurtiçinde düzenlenen bazı fuarlara standlı katılımlarınız için yaptığınız stand alanı ve stand yapımı/dekorasyon harcamalarınız %50 oranında 144.000’TL ye kadar desteklenmektedir.

Bu sayfayı Paylaş

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Bilgilerinizi bırakın sizi arayalım veya çevrimiçi olarak iletişim formundan bir iş sorgusu gönderin.

“Danışmanlık sektöründeyken firmalara yansıtmanız gereken imajı bilirsiniz. Çevik ve etkili olmalısınız; Kobi Danışmanlık’a danışmak kobiler için en iyi yoldur.”

Yaşar MISTAK
Kurucu Yönetici, Kobi Danışmanı

Birinci Sınıf İş Planı Danışmanı mı arıyorsunuz?